top of page

Lokowanie oszczędności na rynku nieruchomości, czyli jak inwestować z głową

Jak wynika z badań przeprowadzonych w marcu 2015 roku, blisko 45% Polaków właśnie tę formę inwestowania uważa za najbardziej rentowną i najbezpieczniejszą – a nie da się ukryć, że od tego czasu trend na zakup mieszkań w stanie deweloperskim znacznie się umocnił. Jakie czynniki powodują, że nasi rodacy decydują się na tę formę inwestowania oszczędności?
RYNEK NIERUCHOMOŚCI

Choć obecnie rynek nieruchomości zdaje się być coraz bardziej przesycony ofertami deweloperów, to potencjalni właściciele zdają się nie mieć dosyć. Liczba chętnych osób marzących o zakupie mieszkania od dewelopera na użytek własny lub w celu późniejszego wynajmu, ciągle jest bardzo duża. Inwestorów nie zraża nawet czas oczekiwania na mieszkanie, który w przypadku wielu inwestycji, od momentu podpisania umowy do realnego powstania budynku, wynosi nawet 3-4 lata. Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w dużych miastach takich, jak Łódź, Poznań, czy Warszawa. Zwłaszcza stolica cieszy się ogromną popularnością – głównie ze względu na swoją wielkość i wciąż rosnącą liczbę osób chcących osiedlić się na jej terenie. Ta tendencja sprawia z kolei, że ceny za metr kwadratowy mieszkania w krótkim czasie szybują bardzo wysoko w górę, tym samym odbierając wielu osobom możliwość zakupu mieszkania w centrum miasta.

MIESZKANIE POZA MIASTEM

W odpowiedzi na ogromny popyt na mieszkania w dużych miastach przychodzą deweloperzy, którzy w swoich ofertach posiadają mieszkania ulokowane poza centrum dużych metropolii, ale z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową i kolejową. To właśnie ona wielu sceptykom pomogła zmienić zdanie i w rezultacie przyniosła chwilę wytchnienia od zgiełku miasta w atrakcyjnych mieszkaniach dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Doskonałym przykładem realizacji takiej inwestycji jest deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Osiedle położone jest w pięknej, zielonej okolicy, którą cenią sobie nie tylko rodziny z dziećmi, ale także osoby starsze i młodzi ludzie, którym otoczenie osiedla daje idealne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ponadto, Osiedle Platinum to miejsce oddalone zaledwie 30 min drogi od stolicy naszego kraju –inwestując w mieszkanie w Grodzisku nie musisz więc rezygnować z tej części swojego życia, którą posiadasz i rozwijasz w Warszawie. Jeśli Osiedle Platinum jest miejscem, w które chciałbyś zainwestować, nie wahaj się! Już dziś zapoznaj się z ofertą oraz skontaktuj się z naszym doradcą.

bottom of page